49KE-CBSU-24
DigiKey Part Number
49KE-CBSU-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
49KE-CBSU-24
Description
RF SHIELD 24" THROUGH HOLE
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 24.000" (609.60mm) X Non-Vented Through Hole
Category
Type
Shield, 2-Piece
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Height - Overall
0.400" (10.16mm)
Series
Width - Overall
24.000" (609.60mm)