A17916-13
DigiKey Part Number
926-A17916-13-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A17916-13
Description
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 228.60mm x 228.60mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.130" (3.30mm)
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Bulk
Color
Gray
Thermal Conductivity
2.0W/m-K
Outline
228.60mm x 228.60mm