A17877-17
DigiKey Part Number
A17877-17-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A17877-17
Description
THERM PAD 228.6MMX228.6MM PINK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 228.60mm x 228.60mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.170" (4.32mm)
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Bulk
Color
Pink
Thermal Conductivity
2.7W/m-K
Outline
228.60mm x 228.60mm