U3A00035-50I is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
U3A00035-50I
DigiKey Part Number
5073-U3A00035-50I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U3A00035-50I
Description
USB 3.0 A-F PNL MNT/A-M 50""
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Category
Specifications
USB 5Gbps (USB 3.0, USB 3.x Gen 1, Superspeed)
Mfr
Transfer Rate
5Gbps
Packaging
Bag
Wire Gauge
24 AWG, 30 AWG