LC3MSA00584-60
DigiKey Part Number
5073-LC3MSA00584-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LC3MSA00584-60
Description
LEAD FREE LSZH BEND RELIEF 3-SLO
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 60.0" (1.5m) 5.0'
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Series
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Overall Impedance
78 Ohms
Frequency - Max
500 MHz
Blue
2nd Connector
TRB Jack
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C