LC3MSA00228-36
DigiKey Part Number
5073-LC3MSA00228-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LC3MSA00228-36
Description
HALOGEN FREE TRB PLUG TO TRB JAC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
L-com
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Series
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Bulk
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
78 Ohms
Style
TRB to TRB
Connector Impedance
78 Ohms
1st Connector
TRB Plug
Overall Impedance
78 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
500 MHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
TRB Jack
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C