HG5158-06UP-NM
DigiKey Part Number
5073-HG5158-06UP-NM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HG5158-06UP-NM
Description
5.15 - 5.85 GHZ, 6 DBI OMNI UNLI
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 802.11a/n/ac/ax, Wi-Fi, WiMax™, WISP, WLAN Whip, Straight N Type Male Magnetic
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
L-com
VSWR
1.5
Series
Gain
6dBi
Packaging
Bag
Power - Max
100 W
Part Status
Active
Features
Cable - 305mm, Cable - 1.524m, Cable - 3.048m, Cable - 7.62m
RF Family/Standard
WiFi
Termination
N Type Male
Frequency Group
SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Magnetic
Frequency (Center/Band)
5.5GHz
Height (Max)
11.300" (287.02mm)
Frequency Range
5.15GHz ~ 5.85GHz