W3L1ZC224MAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0612 (1632 Metric)
W3L1ZC224MAT1A
DigiKey Part Number
478-2328-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3L1ZC224MAT1A
Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0612
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)