W3L1ZC105MAT1S
DigiKey Part Number
478-W3L1ZC105MAT1STR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3L1ZC105MAT1S
Description
CAP CER 1UF 10V X7R 0612
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL (Multi-Terminal)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)