W3L1YC473MAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.047 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0612 (1632 Metric)
W3L1YC473MAT1A
DigiKey Part Number
W3L1YC473MAT1A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3L1YC473MAT1A
Description
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0612
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL (Multi-Terminal)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)