W2L14Z225MAT1S
DigiKey Part Number
478-5502-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5502-1-ND - Cut Tape (CT)
478-5502-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W2L14Z225MAT1S
Description
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0508
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7S 0508 (1220 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL (Multi-Terminal)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.050" L x 0.080" W (1.27mm x 2.03mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)