VE09P00421K-- is Obsolete and no longer manufactured.
TDK
In Stock: 8.802
Datasheet
Image for VE09P00421K-- is not available
VE09P00421K--
DigiKey Part Number
VE09P00421K--ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VE09P00421K--
Description
VARISTOR 680V 1.75KA DISC 9MM
Customer Reference
Detailed Description
680 V 1.75 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 9mm
Datasheet
EDA/CAD Models
VE09P00421K-- Models
Category
Varistor Voltage (Max)
748 V
Current - Surge
1.75 kA
Energy
52J
Maximum AC Volts
420 V
Capacitance @ Frequency
80 pF @ 1 kHz
Maximum DC Volts
560 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min)
612 V
Varistor Voltage (Typ)
680 V
Package / Case
Disc 9mm