TRJD227M006RRJ
DigiKey Part Number
TRJD227M006RRJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRJD227M006RRJ
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 360mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TRJD227M006RRJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
360mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
6.3 V