TPSY227K010R0200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 189
Datasheet
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 200mOhm
TPSY227K010R0200
DigiKey Part Number
TPSY227K010R0200-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSY227K010R0200
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
10 V