TPSV687M006R0035
DigiKey Part Number
478-4165-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4165-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4165-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSV687M006R0035
Description
CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2924
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2924 (7361 Metric) 35mOhm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.148" (3.75mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
V
Voltage - Rated
6.3 V