TCSM1A226M8R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0603 (1608 Metric) 5Ohm @ 100kHz
TCSM1A226M8R
DigiKey Part Number
478-TCSM1A226M8RTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCSM1A226M8RCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCSM1A226M8RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSM1A226M8R
Description
CAPACITOR TANTALUM 22UF +/-20%
Manufacturer Standard Lead Time
48 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
M
Voltage - Rated
10 V