TARR335K025 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
Similar
Similar
KEMET
In Stock: 13
Image for TARR335K025 is not available
TARR335K025
DigiKey Part Number
TARR335K025-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TARR335K025
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 25V AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial 5Ohm
Category
Type
Molded
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Obsolete
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
25 V