TAP684K035CCS
DigiKey Part Number
478-TAP684K035CCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAP684K035CCS
Description
CAP TANT 0.68UF 10% 35V RADIAL
Detailed Description
0.68 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial 10Ohm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
35 V
Manufacturer Size Code
A
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm