TAP335K025SRS
DigiKey Part Number
478-TAP335K025SRSCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TAP335K025SRSTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAP335K025SRS
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 25V RADIAL
Detailed Description
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial 5Ohm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated
25 V
Manufacturer Size Code
B
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm