TAJD336M035RNJ
DigiKey Part Number
478-3932-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3932-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3932-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD336M035RNJ
Description
CAP TANT 33UF 20% 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TAJD336M035RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
35 V