TAJB155K035RNJ
DigiKey Part Number
478-1678-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1678-1-ND - Cut Tape (CT)
478-1678-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJB155K035RNJ
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 35V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1411 (3528 Metric), 1210 5.2Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TAJB155K035RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Part Status
Active
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
35 V