TACU335M006RTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Image for TACU335M006RTA is not available
TACU335M006RTA
DigiKey Part Number
478-TACU335M006RTATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TACU335M006RTA
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 6.3V 0805
Detailed Description
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 0805 (2012 Metric) 5Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TACU335M006RTA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Voltage - Rated
6.3 V