SV04GA151KAR
DigiKey Part Number
478-4043-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SV04GA151KAR
Description
CAP CER 150PF 2KV NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.449" L x 0.200" W (11.40mm x 5.08mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.220" (5.59mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.300" (7.62mm)