SR215E334MAATR1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SR215E334MAATR1 |
Description | CAP CER 0.33UF 50V Z5U RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 99 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.33 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature 10°C ~ 85°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm) |
Tolerance ±20% | Lead Spacing 0.200" (5.08mm) |