SR155A2R2CAR is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
In Stock: 419
Datasheet
2.2 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR155A2R2CAR
DigiKey Part Number
SR155A2R2CAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR155A2R2CAR
Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR155A2R2CAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±0.25pF
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)