SR152A3R3DAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
In Stock: 279
3.3 pF ±0.5pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR152A3R3DAA
DigiKey Part Number
SR152A3R3DAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR152A3R3DAA
Description
CAP CER 3.3PF 200V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±0.5pF
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)