SR151E103MARTR2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Datasheet
In Stock: 18
KEMET
KEMET
10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
SR151E103MARTR2
DigiKey Part Number
SR151E103MARTR2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151E103MARTR2
Description
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)