SR151C392KAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
3900 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR151C392KAR
DigiKey Part Number
SR151C392KAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151C392KAR
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)