SR151C103KAR
DigiKey Part Number
478-3178-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151C103KAR
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SR151C103KAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)