SR071A271JART is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 510
Similar
TDK
In Stock: 97
TDK
In Stock: 390
Murata Electronics
In Stock: 965
Murata Electronics
270 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR071A271JART
DigiKey Part Number
SR071A271JART-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR071A271JART
Description
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)