SMAJ220CA
DigiKey Part Number
478-SMAJ220CATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SMAJ220CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ220CA
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC SMAJ
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
356V Clamp 1.12A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMAJ (DO-214AC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.12A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
220V
Voltage - Breakdown (Min)
246V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
356V