SA405A103GAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
SA405A103GAR
DigiKey Part Number
SA405A103GAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA405A103GAR
Description
CAP CER 10000PF 50V NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SA405A103GAR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.400" L (3.81mm x 10.16mm)
Tolerance
±2%