SA301C104KAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 9.980
Datasheet
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA301C104KAC
DigiKey Part Number
478-SA301C104KACTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA301C104KAC
Description
CAP CER AXL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SA301C104KAC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%