SA105E103MAR
DigiKey Part Number
478-3155-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3155-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA105E103MAR
Description
CAP CER 10000PF 50V Z5U AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SA105E103MAR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±20%