SA102A2R2CAA is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
MFR Recommended
KYOCERA AVX
In Stock: 0
2.2 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
SA102A2R2CAA
DigiKey Part Number
SA102A2R2CAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102A2R2CAA
Description
CAP CER 2.2PF 200V NP0 AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SA102A2R2CAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±0.25pF