SA101E473MAC
DigiKey Part Number
SA101E473MAC-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA101E473MAC
Description
CAP CER 0.047UF 100V Z5U AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Axial
EDA/CAD Models
SA101E473MAC Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±20%