SA101A681JAR is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 7.157
Datasheet
Upgrade
680 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
SA101A681JAR
DigiKey Part Number
478-11572-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11572-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA101A681JAR
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA101A681JAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%