RM045C306KAJ480
DigiKey Part Number
478-RM045C306KAJ480-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM045C306KAJ480
Description
CAP CER 30UF 50V X7R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 8 J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RM045C306KAJ480 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Stacked SMD, 8 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.402" L x 0.441" W (10.20mm x 11.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.560" (14.22mm)