NOJC476M006RWJ
DigiKey Part Number
478-3217-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3217-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3217-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NOJC476M006RWJ
Description
CAP NIOB OXID 47UF 20% 6.3V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Niobium Oxide Capacitor 6.3 V 2312 (6032 Metric) 500 mOhms
Category
Dissipation Factor
6%
Manufacturer
KYOCERA AVX
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Manufacturer Size Code
C
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Capacitance
47 µF
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
2312 (6032 Metric)
Voltage - Rated
6.3 V
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
500 mOhms