MD015A4R7DAB
DigiKey Part Number
MD015A4R7DAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD015A4R7DAB
Description
CAP CER 4.7PF 50V NP0 2-DIP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2-DIP
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tube
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2-DIP
Capacitance
Size / Dimension
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Tolerance
±0.5pF
Height - Seated (Max)
0.175" (4.45mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.325" (8.25mm)