MD015A151JAB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
150 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2-DIP
MD015A151JAB
DigiKey Part Number
MD015A151JAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD015A151JAB
Description
CAP CER 150PF 50V NP0 2-DIP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tube
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2-DIP
Capacitance
Size / Dimension
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.175" (4.45mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.325" (8.25mm)