MA302C103KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Axial
MA302C103KAA
DigiKey Part Number
MA302C103KAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA302C103KAA
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.240" L (3.30mm x 6.09mm)
Tolerance
±10%