MA205C473MAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
0.047 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
MA205C473MAA
DigiKey Part Number
MA205C473MAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA205C473MAA
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Tolerance
±20%