Image for LP0805A2590AWTR is not available
LP0805A2590AWTR
DigiKey Part Number
478-LP0805A2590AWTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LP0805A2590AWTR
Description
RF FILTER LOW PASS 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Frequency RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Mounting Type
Surface Mount
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Series
Size / Dimension
0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height (Max)
0.044" (1.12mm)