LMXS131JM680FTAS
DigiKey Part Number
478-7125-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7125-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMXS131JM680FTAS
Description
FIXED IND 68UH 2A 94 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 94mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMXS131JM680FTAS Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
94mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.309" (7.85mm)