LMLP06A6M220CTAR
DigiKey Part Number
478-LMLP06A6M220CTARTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMLP06A6M220CTAR
Description
FIXED IND 22UH 630MA 530 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 630 mA 530mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
760mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
530mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)