LMLP05D5N4R7CTAS
DigiKey Part Number
478-LMLP05D5N4R7CTASTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMLP05D5N4R7CTAS
Description
FIXED IND 4.7UH 3.1A 29 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Inductor 3.1 A 29mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
3.3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
29mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)