LMLP04A4M220CTAS
DigiKey Part Number
478-LMLP04A4M220CTASTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMLP04A4M220CTAS
Description
FIXED IND 22UH 540MA 480 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 540 mA 480mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
510mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
480mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)