LMLP0404M100CTAS
DigiKey Part Number
478-LMLP0404M100CTASTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMLP0404M100CTAS
Description
FIXED IND 10UH 600MA 380 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Inductor 600 mA 380mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
560mA
DC Resistance (DCR)
380mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)