LMLP03A2N2R2CTAR
DigiKey Part Number
478-LMLP03A2N2R2CTARTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMLP03A2N2R2CTAR
Description
FIXED IND 2.2UH 1.2A 80 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Inductor 1.2 A 80mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.1A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
80mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)